Praca Świetlicy Terapeutycznej

Dzięki wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ornecie 1 lipca 2013 roku kolejny raz uruchomiona została świetlica terapeutyczna dla osób niepełnosprawnych oraz poradnictwo dla rodzin. Zajęcia związane z pracą świetlicy trwają do końca listopada 2013 roku. Od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia terapeutyczne oraz rehabilitacyjne. W czasie trwania projektu jest również możliwość spotkań z psychologiem. Podczas realizacji zadania odbywa się:

  • terapia zajęciowa
  • zajęcia ruchowe
  • zajęcia terapeutyczne dla rodziców i rodzeństwa osób niepełnosprawnych.

 

Podczas spotkań mamy możliwość wymiany doświadczenia oraz rozwój zarówno sprawności intelektualnej jak i twórczej i duchowej. Wsparcie, potrzeba zrozumienia i akceptacji to wartości, które umacniają nas podczas spotkań. Zainteresowanych zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie bądź poprzez formularz kontaktowy.

Świetlica finansowana jest ze środków własnych oraz PFRON.

Latarnie morskie – ciąg dalszy działań z projektu

Trwają warsztaty z tytułu zadania „Na szlaku latarni morskich”. W siedzibie Stowarzyszenia odbywają się zaplanowane spotkania z terapeutami. Odbywają się również zajęcia plastyczne, historyczne oraz teatralne. Te ostatnie, oczywiście w tematyce „morskiej” zaowocują przedstawieniem teatralnym. Przedstawienie odbędzie się w MDK w Ornecie i będzie drugim, po ubiegłorocznym, spotkaniem z zaprzyjaźnionymi z nami Stowarzyszeniami, warsztatami, klasami szkolnymi oraz przedszkolakami. Po przeglądzie twórczości zaplanowany jest poczęstunek oraz wspólna zabawa. Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie środki z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Podsumowanie”Zielonym do góry”

W dniu wczorajszym dobyło się spotkanie podsumowujące projekt „Zielonym do góry”, w siedzibie Stowarzyszenia gościliśmy uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie wraz z wychowawczynią i panią pedagog szkoły, uczestników projektu ze Stowarzyszenia, gościa z Nadleśnictwa Orneta. Celem spotkania było wspólne omówienie zdobytej wiedzy i doświadczenia. Uczestnicy spotkania podczas poczęstunku otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje uczniom oraz wychowawcom za udział i zaangażowanie oraz zaprasza do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.